EV SSL Sertifikası Satın Al » SSL NET

EV SSL Sertifikaları

Extended Validation (EV) SSL

Sertifika Otoritesi
Doğrulama Yöntemi
Sertifika Türü
SSL Sertifikası
SSL Validasyon
SSL Mührü
Fiyat
Symantec SSL Symantec Secure Site PRO EV
1 - 25 arasında domain için koruma sağlar
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) 10151.18 ₺
Symantec SSL Symantec Secure Site EV
1 - 25 arasında domain için koruma sağlar
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) 6792.41 ₺
Comodo SSL Comodo EV SSL
Sadece 1 Domain İçin Güvenlik Sağlar
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) 1486.84 ₺
GeoTrust SSL GeoTrust TrueBusinessID EV SAN
5-25 domain için koruma sağlar.
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) 3037.87 ₺
GeoTrust SSL GeoTrust TrueBusinessID EV
Sadece 1 Domain İçin Güvenlik Sağlar
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) 1486.84 ₺
Thawte SSL Thawte Web Server EV
1 - 25 arasında domain için koruma sağlar
Yeşil Bar İle Genişletilmiş Doğrulama
Genişletilmiş (EV) Thawte Seal 1379.88 ₺

EV SSL sertifikası nedir?

EV SSL, standart ssl sertifikalarının sağladığı şifrelemenin yanı sıra, organizasyon onayı ile maksimum güvenlik ve prestij sağlayan üst düzey güvenlik sertifikasıdır. EV SSL sertifikası web sitenize giriş yapıldığında yeşil adres barı üzerinde kurumunuzun ünvanını gösterir, bu sayede müşterileriniz güvenilir bir sitede olduklarının bilincinde olarak işlemlerine devam ederler.

EV SSL sertifikası başta e-ticaret siteleri ve finans kuruluşları olmak üzere yüksek güvenlik gerektiren tüm web sitelerinde kullanılmaktadır. EV SSL'in özellikle e-ticaret sitelerinde dönüşümleri 20 kat artırdığı bilinmektedir.

EV SSL sertifikaları üst düzey güvenlik ürünleri olduğundan, bu sertifikaları almak için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler faaliyet belgesi, marka tescil belgesi, ticaret sicil gazetesi, elektrik faturası gibi kurumun varlığını ve faaliyetlerini kanıtlayan belgelerdir.

EV SSL sertifikaları tüm aktif web tarayıcılarında geçerli olan, yeşil adres çubuğu üzerinde kurum bilgilerinin herkese açık bir şekilde görünmesini sağlar. EV SSL, bu bakımdan son dönemlerde çok sık rastlanan phishing sahtekarlıklarının önüne geçer ve site ziyaretçilerinde ekstra güven algısı oluşturur.

Yeni e-ticaret kanunu gereği, e-ticaret siteleri, müşterilerin güvenliğinden ve gizliliğinden sorumludur. Ancak e-ticaret kanununda güvenliğin şekli belirtilmemiş olup, günümüzde online iletişimde kullanılan yegane güvenlik teknolojisi ssl sertifikasıdır. Dolayısıyla e-ticaret sitenizde ssl sertifikası kullanmanız zorunludur, ayrıca sanal pos tahsisi için de ssl sertifikası kullanmanız gerekmektedir.

E-Ticaret sitelerinde EV SSL kullanımı ile ilgili bir zorunluluk bulunmamaktadır, fakat EV SSL sağladığı üst düey güvenlik sayesinde özellikle e-ticaret sitelerinde dönüşümleri artırmaktadır. Bu yüzdn ciddi e-ticaret girişimlerinde EV SSL kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Şahıs olarak web sitenizde EV SSL sertifikası kullanmanız mümkün değildir.

EV SSL sertifikasının kulanılabilmesi için kurumun faaliyetlerini kanıtlayan bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. EV SSL sertifikası kullanmak isteyen kurumların (Şahıs şirketleri dahil) faaliyet belgesi veya sicil gazetesi, vergi levhası, Sertifika alınan alan adının whois bilgilerinde görünen şekilde eşleşen doğalgaz,elektrik,su faturası veya banka dekontu ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi iletmeleri gerekmektedir.

Belge gerektiren SSL sertifikaları ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

EV SSL ile ilgili sorunuz mu var?

Bizi Arayın +9 0850 500 50 80 veya E-Posta Gönderin

SSL Net'i Tercih Edenler

ssl
ssl
ssl
ssl